Era Vinted: Rewolucja w Świecie Mody Używanej

Vinted, litewska platforma handlu odzieżą używaną, kontynuuje swoją niezwykłą podróż na fali sukcesu. W minionym roku osiągnęła rekordowe wyniki, bijąc zarówno rekordy sprzedaży, jak i zysku. To imponujące osiągnięcie, szczególnie biorąc pod uwagę trudności, z jakimi zmaga się wiele firm w branży.

W 2023 roku, po raz pierwszy od momentu założenia w 2008 roku, Vinted wypracowało zysk netto. Sprzedaż platformy wzrosła o imponujące 61 procent, osiągając poziom 596 milionów euro. Co więcej, firma zanotowała zysk netto w wysokości 17,8 miliona euro, co stanowi wyraźny kontrast wobec straty netto w poprzednim roku, wynoszącej 20,4 miliona euro.

Jakie czynniki przyczyniły się do tego sukcesu? Po pierwsze, rosnąca popularność mody z drugiej ręki. Konsumenci coraz częściej zwracają się ku bardziej zrównoważonym i przystępnym cenowo opcjom, a Vinted stało się dla nich idealnym miejscem do znalezienia unikalnych i stylowych ubrań używanych.

Screenshot 2024-05-01 at 22-54-16 Najczciej kupowanepng

Nasze wyniki w 2023 roku są dowodem nie tylko na to, że możemy zapewnić silny wzrost, ale także na to, że jesteśmy liderami rynku o ogromnym potencjale - podkreślił dyrektor generalny Vinted, Thomas Plantenga.

Przychody Vinted pochodzą głównie z prowizji od transakcji dokonywanych na platformie oraz z reklam. Firma intensywnie inwestuje również w rozwój technologiczny i logistykę. Uruchomienie własnego ramienia logistycznego, Vinted Go, ułatwia i przyspiesza dostawy.

Niezmiennie rozszerzając swoją ofertę, Vinted w 2022 roku przejęło niemiecką platformę z odzieżą używaną, Rebelle, wkrocząc na rynek mody luksusowej. Uruchomiono również własną usługę weryfikacji autentyczności dla droższych marek i streetwearu, co dodatkowo wzmacnia zaufanie kupujących do platformy.

Obecnie Vinted może pochwalić się imponującą bazą ponad 100 milionów użytkowników w 21 krajach. Zatrudnia ponad 2000 osób, a jej potencjał wzrostu wydaje się ogromny. Nic dziwnego, że Vinted staje się jednym z najsilniejszych graczy na rynku mody z drugiej ręki.

Screenshot 2024-05-01 at 22-56-13 Bluzkipng